“Розв’язування задач на дві дії. Година. Хвилина” (2 кл)
Тема. Розв’язування задач на дві дії складанням виразу.
Година і хвилина
Мета: Ознайомити учнів із розв’язуванням задач способом
Складання виразу та їх письмовим поясненням; вчити
Записувати числа у вигляді розрядних доданків;
Ознайомити з одиницями вимірювання часу; розвивати
Мислення.
Обладнання: Плакат країни ” Числяндії”, модель годинника,
Схеми задач.
Тип уроку – Комбінований.
Хід уроку
I. Організація класу
– Сьогодні, дітки, до вас на урок завітало багато гостей. Поверніться до них і привітайтеся з ними.
– А зараз подаріть один одному усмішку. Посміхніться. Нехай хороший настрій залишиться у вас протягом усього уроку.
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
– Діти, а ви любите подорожувати?
– Сьогодні ми теж здійснимо мандрівку у країну до якої не можна ні діти, ні допливти, ні доїхати. До неї можна потрапити тільки за допомогою розуму. А називається ця країна Математика. Ми побуваємо сьогодні в її столиці, яка називається Числяндія.
( Вивішую плакат).
– А як називається столиця нашої країни?
– Отже, розпочнемо нашу подорож.
Зупинка “Перевірочна”
– Зараз ми з вами перевіримо, як ви впорались з домашнім завданням. На дз вам було обчислити приклади. У мене на столі знаходяться листочки з правильними відповідями.
Ви по одному будете підходити і вибирати листочок з правильною відповіддю до першого прикладу і так до наступних. Хто виходить вибирає листочок і стає в рядочок.
1 пр. 60 6 пр. 90
2 пр. 77 7 пр. 44
3 пр. 30
4 пр.70
5 пр. 84
– А зараз кожен переверне листочок на іншу сторону.
– Зачитай, що у нас вийшло.
МОЛОДЦІ
– Отже, мандруємо далі.
III. Контроль, корекція знань. Усні обчислення
Зупинка “Математичний диктант”
_ Записати число, в якого три дес. і п’ять од.,7дес.7од, 4 дес. 6од., 2 дес. 9 од.
_ Числа 90 і 60 зменшити на 20.
_ Суму чисел 10 і 20 збільшити на 5.
_ Записати число, яке при лічбі стоїть між 59 і 61.
_ Записати сусідів числа 45
– Зараз ми з вами зупинимось на “Алеї усних обчислень”. Тут ми з вами пограємось в гру ” Комп’ютер”
IV. Вивчення нового матеріалу
А зараз зазирнемо з вами до “Парку задач”
1. Робота над задачею 331.
Читаю умову задачі
Вивішую короткий запис задачі
Було – 1 грн. Витратив – 40 к. і 30 к. Залишилося – ? |
– У таблиці подано короткий запис задачі та розв’язання у вигляді схеми. Розгляньте короткий запис задачі, подумайте як її розв’язати. Які числа потрібно вписати у віконечка?
– Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі способом складання виразу, не обчислюючи відразу результати дій.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота над задачею 332 ( усно )
Після вивчення задачі учням пропонується пояснити, чому вираз (10 – 3) + 8 є розв’язком задачі.
-Прочитайте вираз.
-Що означає вираз 10-3? (Скільки рибин повісив сушити рибалка.)
-Чому виконали дію віднімання? (Було 10 рибин, 3 рибалка зварив. А щоб знайти решту, треба виконати дію віднімання.)
-Що означає вираз (10 – 3) + 8? (Скільки всього сушених рибин матиме
Рибалка.)
V. Розвиток математичних знань
1.Робота над задачею 338
– Про що розповідається в задачі?
( Про сосиски)
– Нам сказано, що Мама купила скільки сосисок?
( 12 сосисок).
– Відомо, що мама спочатку зварила і поклала на тарілку 3 сосиски, а потім 4.Про що можемо дізнатися?
( Скільки всього зварила мама сосисок?)
– Як м про це можемо дізнатися? Який вираз можемо скласти?
( 3 + 4 )
– Мама купила 12 сосисок, а зварила 3+4.Про що можна дізнатися?
( Скільки сосисок залишилося зварити)
– Який вираз можна скласти?( Від числа 17 відняти суму чисел 3 і 4)
– Запишемо вираз:
12 – ( 3+ 4) = 5 (с.)
Зупинка ” Годинник міста”
– Отже, у парку ми вже побували. Мандруємо далі. Щоб дізнатись, куди ми далі відправимось відгадайте загадку.
Не їсть, не п’є, а ходить і б’є.(Годинник)
– У цій столиці у центрі міста знаходиться великий годинник. Давайте ознайомимося з ним.
– Діти, годинники бувають різні. Вони можуть бути прикрасою для руки, настінні годинники, годинники – статуетки.
– Ця частина годинника, де знаходяться числа, які показують який час називається циферблат.
– Година і хвилина – це одиниці вимірювання часу.
– Мала стрілка годинника показує скільки годин, а велика – скільки хвилин.
В 1 добі – 24 години
В 1 годині 60 хвилин.
– Скільки годин зараз показує наш годинник?
– Чи знає хтось показати дві години 30 хвилин.?
IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання
– Наша подорож прийшла до завершення.
– Чи сподобалось вам сьогодні подорожувати.
– Що нового ми сьогодні навчились?
( Розвязувати задачі за допомогою виразів)
Приклади 339, задача 340
Вы читаете: “Розв’язування задач на дві дії. Година. Хвилина” (2 кл)